Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

4 sposoby na to, jak uspokoić psa, który jest nadpobudliwy

2021-07-30
4 sposoby na to, jak uspokoić psa, który jest nadpobudliwy
szczęśliwy pies na łące

Twój pies ma w sobie ogromne pokłady energii, która wydaje się niewyczerpana? Uspokaja się tylko wtedy, kiedy śpi? Męczy Cię ciągłe szczekanie psa, skakanie psa na ludzi, a także masz dość zniszczeń, jakie wyrządza? Dowiedz się, jak uspokoić psa i nauczyć go posłuszeństwa!

Dlaczego pies jest nadpobudliwy?


Każdy właściciel nadpobudliwego psa może wymienić sytuacje w ciągu dnia, w których jego pies jest wyjątkowo pobudzony, a jego zachowanie odbiega od normy. Jest to zazwyczaj powrót członków rodziny do domu, pojawienie się w domu gości, czy nawet kuriera lub listonosza. Wiele psów wydaje się dostawać „białej gorączki” na sam dźwięk dzwonka czy domofonu. Czas temu zaradzić!

Jak nauczyć psa posłuszeństwa?


Pamiętaj, że pies nie jest człowiekiem i nie ma szans, by myślał i rozumował jak człowiek. Wystarczy jednak kilka trików, konsekwencja i dużo cierpliwości, by zapobiec niepożądanym sytuacjom. Aby pies zechciał Cię słuchać i wykonywać Twoje polecenia, musi wiedzieć, że jesteś „Samcem Alfa” i Ty tu rządzisz. Wtedy chętnie nauczy się prostych komend, da sobą pokierować i będzie Cię słuchał. Nagradzaj psa za dobre zachowanie, ale też wyrażają dezaprobatę, jeśli zrobi coś nie tak. Nie możesz pozwolić żeby pies wszedł Ci na głowę. Delikatnie, aczkolwiek stanowczo reaguj, kiedy na Ciebie skacze, podgryza Cię lub ucieka, nie słuchając Twojego nawoływania. Tylko w ten sposób sprawisz, że pies będzie traktował Cię jak lidera.

Nie karaj psa za nieposłuszeństwo


Pies wyczuwa negatywne emocje swojego właściciela. Twoja frustracja i złość mogą skutkować krzykiem i karaniem pupila, a to nigdy nie przynosi rezultatów. Zamiast karać bądź sprytniejszy od swojego psa i… oszukaj go. Gdy robi coś niepożądanego, po prostu przekieruj jego zachowanie na takie, którego oczekujesz. Przykładem może być np. wydanie komendy „leżeć” czy „siad”, w momencie, gdy szczeka na czyjś widok. Odwróci to jego uwagę, sprawi, że wybije się z rytmu i tym samym uspokoi.

Zapewnij odpowiednią ilość aktywności dla psa w ciągu dnia


Nadpobudliwość u psów jest często efektem nudy i braku możliwości spożytkowania psiej energii. Zabieraj psa na częste spacer, baw się z nim w aportowanie, zabieraj w miejsca, gdzie może się wybiegać bez smyczy. Po takich szaleństwach pies nie powinien mieć już siły na ciągłe szczekanie czy uciekanie.

Zapewnij atrakcje dla psa


Trudno wymagać, by pies przebywający większość czasu w kojcu lub zamknięty w domu, po wypuszczeniu zachowywał się spokojnie. Każdy pies potrzebuje ruchu i nieco swobody, ale również kontaktu z człowiekiem. Kiedy tylko możesz, zapewnij swojemu pupilowi atrakcje, które odwrócą jego uwagę od niepożądanych zachowań. To może być spacer nad jezioro, zabranie go do parku dla psów lub nawet zakup zabawek dla psa, które go zajmą. Obserwuj swojego psa i wsłuchaj się w jego potrzeby, by wiedzieć, co lubi i co go wycisza.

Sposobów na to, jak uspokoić psa jest wiele. Jednak przede wszystkim zwierzę musi traktować Cię poważnie, by chciało Cię słuchać. Wypracowanie odpowiedniej pozycji czasami wymaga wiele czasu i pracy, jednak zawsze jest warte poświęcenia.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Przesyłka trochę słabo zapakowana
2024-04-04
Sprawnie szybko wszystko się zgadza , polecam
pixel