Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezstresowa i skuteczna nauka posłuszeństwa psa

2021-05-12
Bezstresowa i skuteczna nauka posłuszeństwa psa
jak wytresować psa komenda daj łape

Zacznij jak najwcześniej naukę posłuszeństwa twojego psa


Mały szczeniak początkowo potrzebuje przyzwyczaić się do nowego miejsca i nawiązać więź z domownikami. Po pierwszym etapie socjalizacji psiaka można rozpocząć naukę posłuszeństwa. Najpierw należy ustalić wspólnie zasady postępowania z pupilem: w ten sposób przekażemy mu jasne komunikaty i szybko pozna zasady i zacznie się do nich stosować. Słuchać komend potrafi już trzymiesięczny piesek – warto skorzystać z tego czasu, ponieważ im wcześniej ukształtujemy reakcje i nawyki psiaka, tym jest to łatwiejsze.

Przejrzysta komunikacja w wydawaniu komend dla psa


Najważniejsze, aby stosować jasne i proste komunikaty, dzięki którym piesek szybko nas zrozumie. Pytanie – jak nauczyć psa posłuszeństwa? Postaw na podstawowe komendy, takie jak: siad, stój, chodź, zostaw, podaj. Metodę ćwiczeń warto dostosować do prostej zasady: psy obserwują konsekwencje własnego działania i dostosowują swoje zachowanie do tego, co dzieje się bezpośrednio po nich.

Nagradzaj psa za posłuszeństwo


Pupil ćwiczy chętnie i efektywniej uczy się posłuszeństwa wtedy gdy wykorzystujemy system nagród po wykonanej komendzie. Nagrodą może być pochwala, mały przysmak, lub inny gest, który sprawia czworonogowi przyjemność. Zgodnie z zasadą wspomnianą powyżej, nagroda jako wzmocnienie pozytywne musi pojawić się natychmiast po wykonaniu ćwiczenia.

Skorzystaj z klikera


Kliker, czyli mały gadżet który wydaje charakterystyczny dźwięk, to świetne wsparcie treningu posłuszeństwa psa i wykonywaniu różnych sztuczek. Gdy pupil wykonuje ćwiczenie lub spełnia komendę, zawsze używamy klikera. Popularne lubiane rasy psów łatwo uczą się w ten sposób posłuszeństwa.

Przede wszystkim spokój i konsekwencja w tresurze psa


Złość właściciela oraz sprzeczne mogą zniweczyć cały uprzednio włożony wysiłek. Specjaliści tacy jak: kynologowie i behawioryści na pytanie jak nauczyć psa posłuszeństwa odpowie: dzięki wytrwałości i konsekwencji można osiągnąć wiele u każdego czworonoga, nawet dorosłego! Nawet kiedy danego dnia nie udaje się wiele, następnego dnia może być lepiej. Najważniejsze abyś pamiętał, że nie można wymagać od psa natychmiastowych wyników!

Znajdź odpowiednie miejsce i czas do nauki z psem


Podczas nauki posłuszeństwa zadbaj o przyjazne i spokojne miejsce do ćwiczeń, tak, by szczeniak nie rozpraszał się ani nie stresował. Wybierz też taki moment dnia, w którym pupil będzie wypoczęty i spokojny. Niech ten czas będzie wspólną przyjemnością i pozwala na pogłębienie przyjaznej relacji między wami!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Produkty bardzo dobrej jakości papużka zjada je bardzo chętnie.
2024-04-05
Bogaty asortyment, szybka dostawam
pixel