Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto adoptować zwierzęta?

2020-05-20
Dlaczego warto adoptować zwierzęta?
adopcja psa

Dlaczego warto adoptować zwierzęta?

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a wraz z upływającym czasem przeradzają się w członków naszych rodzin. Na pewnym etapie naszego życia podejmujemy decyzję o posiadaniu zwierzęcia i zadajemy sobie pytanie: adopcja czy kupno? Posiadanie zwierzęcia wiążę się z wielką odpowiedzialnością, między innymi dodatkowymi wydatkami, np. wizytą u weterynarza. Podjęcie decyzji, która powiększy rodzinę o czworonoga nie może zapaść pod wpływem chwili czy emocji. Każdy wybór należy świadomie i porządnie przemyśleć, aby nie dopuścić do cierpienia małej istoty.

Obecnie w schroniskach przebywa ponad 100 000 psów i ponad 25 000 kotów. Adoptując dajesz rodzinę, dom, opiekę, szczęście, ciepło i zawsze pełną miskę. Dużo schronisk to naprawdę wspaniałe miejsca pełne dobrych ludzi, ale to dalej schroniska, a zwierzęta w nich przebywające nadal są bezdomne. Nawet najlepszy i najbardziej troskliwy wolontariusz nie zastąpi miłości opiekuna, poczucia bezpieczeństwa i codziennego życia razem.

Adopcja posiada też wiele plusów, dzięki niej nie uczestniczymy w procederze hodowli zwierząt – nie wspieramy pseudohodowli. Na pewno każdy słyszał o pseudohodowlach i interwencjach organizacji prozwierzęcych – relacje, zdjęcia, wrażenia są wstrząsające. Czy przyjaciela można kupić jak produkt? Dzięki adopcji nie traktujemy zwierząt w kategorii towaru, pomyślmy czy w porządku jest kupowanie zwierzęcia, kiedy setki tysięcy czekają w schroniskach, domach tymczasowych czy na ulicach na swój szczęśliwy dom? Odrębną kwestią jest to, że nigdy nie mamy pewności kupując zwierzę u pseudohodowcy czy w przyszłości nie zaczną wychodzić na jaw choroby genetyczne. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić w jakich warunkach większość zwierząt jest chowana i czym karmiona. Rzadko kiedy takie zwierzę przechodzi jakiekolwiek szczepienia, zazwyczaj kończy się na tym, że zostaje odrobaczone. Zwierzęta w pseudohodowli rozmnażane są niepoprawnie, bez nadzoru weterynarza, w związku z czym mają bardzo dużo wad genetycznych – chów wsobny czyli krzyżowanie spokrewnionych osobników powoduje, że w kolejnych pokoleniach następują nieodwracalne zmiany. Te psy mogą mieć zmiany w psychice. One będą dziedziczyć wszystko co najgorsze. I te najgorsze cechy będą potęgować się z każdym rozrodem.

Mogłoby się wydawać, że trudno jest walczyć z nielegalnymi źródłami hodowli zwierząt. Nic bardziej mylnego. Rozwiązanie jest proste – nie kupujmy zwierząt z niewiadomego źródła. Wybierajmy adopcję, dzięki niej ratujemy wiele żyć bezdomnych zwierząt, które doświadczyły zbyt wielu krzywd. Adoptując ratujesz życie, które w przyszłości odwdzięczy ci się bezgraniczną miłością i oddaniem. Przygarniając zwierzę ze schroniska zyskujesz wiernego przyjaciela. Zwierzę ma wielki pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka, a dokonując adopcji taki wpływ można dodatkowo spotęgować. Adoptując starsze zwierzę jesteś w stanie pokazać mu lepsze jutro, że każde życie może być piękne, że nie każdy człowiek jest zły i że jesteśmy przepełnieni miłością, która po prostu musi znaleźć ujście.

Podkreślając wszystkie argumenty dotyczące adopcji przedstawię motto, które porusza wiele serc: „Ratując jedno zwierzę nie zmienisz całego świata, ale zmienisz cały świat tego jednego zwierzęcia”. Adoptuj, ratuj życie, kochaj, daj dom.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-05
Bogaty asortyment, szybka dostawam
2024-04-04
Sprawnie szybko wszystko się zgadza , polecam
pixel