Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie zostawić psa na wyjazd?

2022-05-18
Gdzie zostawić psa na wyjazd?
Gdzie zostawic psa na wyjazd

Nie zawsze będziesz mieć możliwość zabrania swojego pupila na wakacje lub wyjazd służbowy. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i zawczasu zaplanować, gdzie zostawić psa na wyjazd. W naszym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób zorganizować opiekę dla zwierzęcia, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo.

Czy warto zabierać psa na wakacyjne wyjazdy?

Wahasz się, czy zabrać psa na wakacyjny wyjazd, czy szukać dla niego opieki w miejscu zamieszkania? Wiele zależy od tego, gdzie się wybierasz, w jaki sposób będziesz spędzać czas, a przede wszystkim od tego, jaki jest charakter i przyzwyczajenia Twojego czworonożnego przyjaciela.

Niektóre psy to obieżyświaty, które uwielbiają dalekie podróże, tymczasem inne są zestresowane w obcym otoczeniu. Jeśli jesteś właścicielem tego drugiego lub planujesz spędzać czas w sposób, który nie jest odpowiedni dla zwierzęcia, powinieneś go zostawić. Zastanawiasz się, jak zorganizować mu opiekę, aby czuł się komfortowo, kiedy nie ma Cię w domu?

Gdzie zostawić psa na wyjazd?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Pokrótce omówimy wszystkie Twoje możliwości.

Kiedy warto zostawić psa w domu?

Ten wybór wydaje się najbardziej oczywisty. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku zwierząt, które są wycofane i cierpią na lęk separacyjny. Pies pozostanie w znanym sobie środowisku i nie przeżyje stresów związanych ze zmianą otoczenia. Lepiej zniesie rozstanie, zwłaszcza jeśli opieką zajmą się znajome osoby z rodziny lub Twoi przyjaciele.

Musisz jednak liczyć się z tym, że podczas długotrwałych wyjazdów taka opieka nie będzie należała do najłatwiejszych. Znajomy lub członek rodziny musi regularnie wyprowadzać Twojego pupila, a to wymaga poświęcenia dużej ilości czasu.

Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty, który będzie przychodził do domu o stałych porach i zajmował się zwierzęciem. W tym przypadku jednak musisz zadbać o to, aby Twój pupil poznał nowego przyjaciela odpowiednio wcześniej. Wybierzcie się na wspólny spacer, aby oswoić zwierzę z obecnością nowej osoby. Pamiętaj także o tym, aby dokładnie omówić wszystkie kwestie dotyczące przyzwyczajeń Twojego pupila. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że obie strony są bezpieczne i będą zadowolone.

Hotele dla zwierząt – czy to bezpieczny wybór?

Jeśli Twój pies jest spokojnym zwierzęciem, które nie sprawia większych problemów, a przede wszystkim nie boi się obcych, możesz go zostawić w profesjonalnym hotelu dla zwierząt. To bezpieczny wybór, niezależnie od tego, czy wybierasz się na dłuższy, czy krótszy wyjazd. Pamiętaj jednak, żeby wybrać zaufane miejsce, które zapewni Twojemu pupilowi najlepszą opiekę. Dobre hotele dla psów są świetnie wyposażone i zatrudniają przeszkolonych, doświadczonych pracowników, którzy właściwie zadbają o potrzeby zwierzęcia. Całodobowa opieka, zabawy i spacery sprawią, że szybko przyzwyczai się do nowego miejsca i nie odczuje Twojej nieobecności.

Zanim jednak nadejdzie dzień rozstania, zabierz psa do tego miejsca, aby miał czas się z nim oswoić. Pozna teren i swoich nowych opiekunów, dzięki czemu znacznie lepiej zniesie rozłąkę. Pozwól mu obwąchać wszystkie kąty i korzystając z okazji, poinformuj pracowników o przyzwyczajeniach i preferencjach swojego pupila. Jeśli masz taką możliwość, zostaw psa na kilka godzin w hotelu, żeby mógł przyzwyczajać się do Twojej nieobecności w obcym miejscu. Wrócisz tego samego dnia, więc zwierzę będzie wiedziało, że nie zostawiasz go na zawsze, nawet jeśli kolejna wizyta będzie znacznie dłuższa.

Przygotuj wszystkie niezbędne akcesoria swojego pupila i zawieź wraz ze zwierzęciem do hotelu. Nie zapomnij o jego obroży, smyczy i miskach. Warto spakować także znane posłanie lub koc, które sprawią, że Twój pupil poczuje się w nowym miejscu bezpiecznie. Zabierz również ulubioną zabawkę, a także książeczkę zdrowia. Jeśli Twój pies cierpi na alergie pokarmowe lub wyjątkowo nie lubi pewnych aktywności, poinformuj o tym obsługę.

Jak pożegnać się z psem przed wyjazdem?

Niezależnie od tego, czy zostawiasz psa w domu, czy w hotelu dla zwierząt, żegnając się z nim, zachowuj się tak, jakbyś wychodził do pracy. Nie ma potrzeby stresować pupila. Większość zwierząt dobrze poradzi sobie z krótkim rozstaniem, zwłaszcza jeśli zapewnisz im profesjonalną opiekę podczas swojej nieobecności. Pamiętaj jednak, że niektóre psy cierpią na lęk separacyjny i kiedy Cię nie ma, tracą poczucie bezpieczeństwa. W takim przypadku skonsultuj się z behawiorystą, który pomoże Ci przygotować pupila na Twoje wyjazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Przesyłka trochę słabo zapakowana
2024-04-04
Sprawnie szybko wszystko się zgadza , polecam
pixel