Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hotel dla zwierząt - podpowiadamy jak wybrać odpowiedni

2021-07-26
Hotel dla zwierząt - podpowiadamy jak wybrać odpowiedni

Kiedy nadchodzą wakacje i czas urlopów, wiele osób planuje wyjazdy i pobyt poza domem czy dalekie podróże. Niestety w tym okresie przybywa również zwierząt porzuconych przez swoich właścicieli. Wprawdzie w branży turystycznej działa mnóstwo gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów chętnie goszczących czworonogi, ale bywa, że pies lub kot z różnych powodów nie może towarzyszyć rodzinie podczas wakacji. Co wtedy zrobić?
Jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych rozwiązań jest zlecenie opieki nad czworonogiem komuś zaufanemu z rodziny lub sąsiedztwa. Jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego w sklepach zoologicznych Leopardus możecie uzyskać informację o rekomendowanych przez nas, profesjonalnie przygotowanych hotelach dla zwierząt.

Szukając placówki, warto dowiedzieć się, w jaki sposób nasz pupil będzie spędzał czas, ile godzin będzie przebywać w kojcu i czy jest możliwość korzystania z wybiegu lub ogrodzonego terenu. Jeśli codzienna dieta psa lub kota jest inna niż standardowe żywienie, koniecznie poinformujcie o tym właścicieli hotelu. Zapytajcie również, czy będzie miał towarzystwo wielu zwierząt czy jest to raczej miejsce kameralne. Zdarza się, że mimo iż sama placówka opiekuńcza wygląda skromnie i niepozornie, to jej właściciele poświęcają czworonogom wiele uwagi i czasu. W naszych sklepach polecamy sprawdzone miejsca, gdzie opiekunami są osoby z dużym doświadczeniem.

Należy pamiętać, że jako właściciele zwierząt musicie zapewnić ich odrobaczenie i dostarczyć książeczkę zdrowia potwierdzającą wykonanie obowiązkowych szczepień. Niektóre z placówek oferują dodatkowe usługi podczas pobytu czworonogów, jak choćby zabiegi pielęgnacyjne czy szkolenie. Hotele dla zwierząt często funkcjonują przy gabinetach weterynaryjnych, więc w takim miejscu nasz ulubieniec będzie też pod fachową opieką w razie ewentualnych problemów zdrowotnych.

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, różnie znoszą czas rozłąki. Dlatego warto przygotować swojego pupila już wcześniej na dłuższe rozstanie, aby nieobecność właścicieli nie kojarzyła mu się z czymś ostatecznym. Należy stopniowo pozostawiać psa lub kota samego w domu, nawet na kilka godzin, aby wiedział, że zawsze może liczyć na nasz powrót. Ważne jest także zaznajomienie z ewentualnym opiekunem zastępczym, który miałby się zajmować naszym pupilem. Wspólny spacer to jedna z metod na wzajemne poznanie. Jeśli mamy plan odwiezienia naszego psa lub kota do domu opiekuna, gdzie będzie przebywać podczas naszej nieobecności, dobrze jest zajrzeć i w to miejsce razem ze swoim czworonogiem, zanim wyjedziemy na urlop.

Wynajmując profesjonalnego petsittera, warto zasięgnąć opinii o jego usługach, a najlepiej poszukać osób, które już z nich korzystały. Zanim wyjedziemy, przygotujmy też dla swojego pupila jego ulubione przedmioty i akcesoria, które będą mu się kojarzyć z własnym domem.

W trudnych warunkach rozłąki przydają się także specjalne produkty adaptacyjne bazujące na pozytywnej reakcji na feromony. Te preparaty przygotowane w postaci dyfuzorów, obroży czy spray’u pomagają czworonogom opanować stres i lęk, a także szybciej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Niemniej pamiętajmy, że i tak największym szczęściem i radością będzie powrót właściciela, dlatego podarujmy wtedy naszym pupilom dużo czasu, rekompensując okres rozłąki, wspólnymi chwilami spędzonymi na spacerze, zabawie i ogromnej ilości głaskania.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-20
Zamówiłam 10 opakowań animonda Carny Thunfish filet Mousse + Shrimp. Przysłano mi 8 opakowań właściwych i dwa animonda Carny Thunfisch mit Hühnchenfilets in Gelee. To nie jest to samo. Karma była przeznaczona dla bardzo chorego kota, który może jeść tylko rozgniecione papki. Jeśli nie macie Państwo zamówionego towaru, proszę zwracać pieniądze, lub nie przyjmować zamówienia.
2023-10-24
Bardzo dobry sklep, rzetelna obsługa, bogata oferta a do tego błyskawiczna dostawa, polecam wszystkim
pixel