Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hotel dla zwierząt - podpowiadamy jak wybrać odpowiedni

2021-07-26
Hotel dla zwierząt - podpowiadamy jak wybrać odpowiedni

Kiedy nadchodzą wakacje i czas urlopów, wiele osób planuje wyjazdy i pobyt poza domem czy dalekie podróże. Niestety w tym okresie przybywa również zwierząt porzuconych przez swoich właścicieli. Wprawdzie w branży turystycznej działa mnóstwo gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów chętnie goszczących czworonogi, ale bywa, że pies lub kot z różnych powodów nie może towarzyszyć rodzinie podczas wakacji. Co wtedy zrobić?
Jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych rozwiązań jest zlecenie opieki nad czworonogiem komuś zaufanemu z rodziny lub sąsiedztwa. Jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego w sklepach zoologicznych Leopardus możecie uzyskać informację o rekomendowanych przez nas, profesjonalnie przygotowanych hotelach dla zwierząt.

Szukając placówki, warto dowiedzieć się, w jaki sposób nasz pupil będzie spędzał czas, ile godzin będzie przebywać w kojcu i czy jest możliwość korzystania z wybiegu lub ogrodzonego terenu. Jeśli codzienna dieta psa lub kota jest inna niż standardowe żywienie, koniecznie poinformujcie o tym właścicieli hotelu. Zapytajcie również, czy będzie miał towarzystwo wielu zwierząt czy jest to raczej miejsce kameralne. Zdarza się, że mimo iż sama placówka opiekuńcza wygląda skromnie i niepozornie, to jej właściciele poświęcają czworonogom wiele uwagi i czasu. W naszych sklepach polecamy sprawdzone miejsca, gdzie opiekunami są osoby z dużym doświadczeniem.

Należy pamiętać, że jako właściciele zwierząt musicie zapewnić ich odrobaczenie i dostarczyć książeczkę zdrowia potwierdzającą wykonanie obowiązkowych szczepień. Niektóre z placówek oferują dodatkowe usługi podczas pobytu czworonogów, jak choćby zabiegi pielęgnacyjne czy szkolenie. Hotele dla zwierząt często funkcjonują przy gabinetach weterynaryjnych, więc w takim miejscu nasz ulubieniec będzie też pod fachową opieką w razie ewentualnych problemów zdrowotnych.

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, różnie znoszą czas rozłąki. Dlatego warto przygotować swojego pupila już wcześniej na dłuższe rozstanie, aby nieobecność właścicieli nie kojarzyła mu się z czymś ostatecznym. Należy stopniowo pozostawiać psa lub kota samego w domu, nawet na kilka godzin, aby wiedział, że zawsze może liczyć na nasz powrót. Ważne jest także zaznajomienie z ewentualnym opiekunem zastępczym, który miałby się zajmować naszym pupilem. Wspólny spacer to jedna z metod na wzajemne poznanie. Jeśli mamy plan odwiezienia naszego psa lub kota do domu opiekuna, gdzie będzie przebywać podczas naszej nieobecności, dobrze jest zajrzeć i w to miejsce razem ze swoim czworonogiem, zanim wyjedziemy na urlop.

Wynajmując profesjonalnego petsittera, warto zasięgnąć opinii o jego usługach, a najlepiej poszukać osób, które już z nich korzystały. Zanim wyjedziemy, przygotujmy też dla swojego pupila jego ulubione przedmioty i akcesoria, które będą mu się kojarzyć z własnym domem.

W trudnych warunkach rozłąki przydają się także specjalne produkty adaptacyjne bazujące na pozytywnej reakcji na feromony. Te preparaty przygotowane w postaci dyfuzorów, obroży czy spray’u pomagają czworonogom opanować stres i lęk, a także szybciej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Niemniej pamiętajmy, że i tak największym szczęściem i radością będzie powrót właściciela, dlatego podarujmy wtedy naszym pupilom dużo czasu, rekompensując okres rozłąki, wspólnymi chwilami spędzonymi na spacerze, zabawie i ogromnej ilości głaskania.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Polecam
2024-04-29
Bardzo szybka i bezproblemowa obsługa
pixel