Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak nauczyć psa komend? Zasady, które zapewnią Ci sukces

2021-11-19
Jak nauczyć psa komend? Zasady, które zapewnią Ci sukces
Zabawa z psem

Posiadanie własnego pupila to ogromna radość, ale i przyjemne wyzwanie. Zwierzęta – tak jak i ludzie, mają różne charaktery i zwyczaje. Niektóre z nich są związane z typowymi zachowaniami danej rasy, na inne natomiast wpływa środowisko, w którym się wychowują. Szkolenie psiaka sprzyja zacieśnieniu z nim więzi i jest relaksującym sposobem spędzania czasu – zarówno dla zwierzaka, jak i jego właściciela. Czy wiesz, jak nauczyć psa komendy? Czy szkoleniowa przygoda dopiero przed Wami? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy 8 obowiązkowych zasad, o których zawsze musisz pamiętać.

Popularne rodzaje komend dla psa

Niektóre pieski przez całe życie uczą się bardzo skomplikowanych i ambitnych komend. Innym natomiast nie jest to do szczęścia potrzebne. Nie każdy pupil jest tak energiczny i spragniony ciągłych, nowych wyzwań. Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jak nauczyć psa komendy, wymieńmy klasyczne psie obowiązki. Są to podstawowe zadania, które warto, żeby Twój milusiński opanował. Należą do nich komendy:

– siad,

– leżeć,

– podaj łapę,

– zostań,

– nie,

– zostaw,

– nie wolno.

Jak nauczyć psa komendy? 

Spieszymy ze zdradzeniem Ci podstawowych zasad w nauce komend. Jak nauczyć psa komendy? O tym musisz pamiętać!

  • Bądź cierpliwy i spokojny. Zwierzę wyczuwa Twoje emocje i na nie reaguje.
  • Bądź wytrwały i wiele razy powtarzaj ćwiczenie – bez tego ani rusz. W końcu musi się udać!
  • Konsekwencja jest obowiązkowa. Nie zniechęcaj się i wymagaj do skutku.
  • Komenda, którą wybierzesz, musi być niezmienna i zawsze oznaczać to samo. Inaczej pies nie będzie wiedział, o co Ci chodzi.
  • Na początku nauki komend pokazuj psiakowi, co ma robić. Pokieruj jego pyszczek albo łapki w odpowiedni sposób.
  • Jeśli komenda wymaga skupienia, pozwól wcześniej pupilowi się wyszaleć. Do komend wymagających użycia intelektu przejdź po spacerze, nie odwrotnie.
  • Wzmacnianie pozytywne jest kluczem do sukcesu. Ignoruj niepożądane zachowania i nagradzaj wymagane. Zawsze pokazuj, że bycie grzecznym się opłaca. Nie próbuj psa przekupić, ale też nie dawaj nagrody zbyt późno – nie skojarzy jej wówczas z dobrze wykonanym zadaniem.
  • Jeśli zapanowanie nad pupilem sprawia Ci problemy, które Cię przerastają, pomyśl o profesjonalnym psim behawioryście. Prośba o pomoc i wskazówki to nie wstyd!

Sposoby na docenienie starań pupila

Wiesz już, jak nauczyć psa komendy i jakie kroki to zupełny must have. Przejdźmy teraz do najprzyjemniejszej części – do nagrody. W jaki sposób najlepiej docenić starania pupila? Obowiązkowa jest pochwała. W przypadku podania smakołyku, choć krótkie, dobre słowo musi poprzedzać tę czynność. W niektórych sytuacjach nagrodą może być zabawka dla psa, a innym razem wystarczy pieszczota. Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu. Bogata oferta zdrowych przysmaków z pewnością ułatwi Ci naukę nowych komend. Pamiętaj, żeby spędzać czas ze swoim pupilem i okazywać mu uwagę, której potrzebuje.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Przesyłka trochę słabo zapakowana
2024-05-20
Dobrze zorganizowany sklep: szybką realizacja zamówienia,a Benek rzeczywiście jest super. Dziękuję i polecam znajomym.
pixel