Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O której ostatni spacer z psem, czyli jak spacerować ze swoim pupilem

2022-03-29
O której ostatni spacer z psem, czyli jak spacerować ze swoim pupilem

Dla psa spacer to okazja nie tylko do zaspokojenia swoich potrzeb fizjologicznych. Zwierzak w tym czasie ma okazję poznawać świat i inne zwierzęta. Przy okazji wzmacnia się jego więź z właścicielem. Jak długo powinien trwać spacer i jak często należy na niego wychodzić? O której wybrać się na ostatni spacer z psem?

Jak często należy wychodzić z psem na spacer?

Sporo zależy w praktyce od wieku psa. Szczeniaka, który dopiero uczy się dbania o czystość, należy wyprowadzać bardzo często. Maluch nie ma zbyt pojemnego pęcherza i nie potrafi jeszcze pokazać, że potrzebuje go opróżnić. Psy dorosłe należy z kolei wyprowadzać co maksymalnie 8-10 godzin. Najlepiej robić to o stałych porach dnia. To znacznie ułatwia zwierzakom kontrolowanie swojego pęcherza. Dobrym rozwiązaniem jest praktykowanie 2-3 spacerów w ciągu dnia. Oczywiście jeden z nich powinien być nieco dłuższy.

Ile powinien trwać spacer z psem?

Dłuższy spacer z psem pozwala mu wyszaleć się na świeżym powietrzu, poznawać nowe miejsca czy zaprzyjaźniać się z innymi zwierzętami. W tym czasie psiak zaspokaja również swoje potrzeby fizjologiczne. Ile powinien trwać taki spacer? Duże znaczenie ma rasa psa, jego wieku, kondycja czy ogólny stan zdrowia. Szczenięta zazwyczaj szybko się męczą. Podobnie jest z psami starszymi. Z kolei dużo ruchu potrzebują rasy aktywne. Warto zabierać je w miejsca, w których mogą się spokojnie wybiegać. Najlepiej swojego pupila po prostu obserwować. Można też zasięgnąć opinii specjalisty.

O której iść na ostatni spacer z psem? Kiedy go wyprowadzać?

Aby pies mógł zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne, należy wyprowadzać go rano i wieczorem. Co jednak z dłuższym spacerem? Na pewno sporo zależy od planu dnia właściciela. Niektórzy na spacery mają czas wieczorem, a inni rano – przed pracą. Dłuższe spacery rano sprawiają, że pies w ciągu dnia jest spokojniejszy i dużo śpi. W gorące dni na długi spacer lepiej wybrać się wcześnie rano lub późnym wieczorem. Wówczas na zewnątrz robi się nieco chłodniej. Najlepiej stawiać na miejsca, w których psiak może swobodnie biegać i wszyć.

Optymalny czas spaceru z psem

O której iść na ostatni spacer z psem? Najpierw warto dowiedzieć się, ile spacer powinien w ogóle trwać. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie go do potrzeb i możliwości zwierzaka. Długich spacerów wymagają przede wszystkim psy młode i aktywne. Ich przejście wokół bloku zdecydowanie nie zadowoli. Dlatego w ciągu dnia trzeba znaleźć czas na minimum jeden dłuższy spacer z pupilem. Warto go obserwować i ocenić, czy dany spacer był dla niego wystarczający. Czy w ogóle można w tym przypadku przesadzić? Chyba jedynie dotyczy to szczeniąt lub psów starszych.

Dla psa w większości sytuacji absolutne minimum to trzy spacery dziennie. Oczywiście dotyczy to zwierząt dorosłych i zdrowych. Starsze psy i szczeniaki wyprowadzać trzeba często częściej, aby mogły zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne. Psy uwielbiają spacery, ale nie należy z nimi przesadzać. Zwierzę musi mieć też czas na sen i odpoczynek. O której zatem iść na ostatni spacer z psem? Najlepiej wieczorem, ale na pewno nie w nocy. Pomiędzy spacerami powinna być podobna ilość godzin przerwy. W praktyce maksymalnie może być to około 10 godzin.

Długi spacer z psem – o czym pamiętać?

Jak już wspomniano wyżej, pies musi mieć codziennie co najmniej jeden dłuższy spacer. Powinien on trwać co najmniej pół godziny. Są psy bardziej aktywne, które bez tego dosłownie rozniosą dom. Mowa tutaj przede wszystkim o husky czy owczarkach niemieckich. W tym przypadku spacer powinien trwać nawet i trzy godziny każdego dnia.

Oczywiście spacer nie może być nudny. Chodzenie wokół bloku na osiedlu zdecydowanie nie zadowoli psa. Im jest bardziej urozmaicony, tym lepiej. Czy długi spacer musi mieć miejsce rano? Nie, ale wiele osób pracujących wybiera tę porę dnia.

Wieczorny spacer z psem

O której wybrać się na ostatni spacer z psem? Nie da się ukryć, że spacer wieczorny ma zazwyczaj charakter relaksacyjny. Na ulicach nie ma już zbyt wielu osób i zwierząt. Życie zaczyna powoli zamierać. Dlatego psa nie należy popędzać czy ciągnąć za sobą. Warto natomiast wybierać nowe trasy, aby zwierzak mógł swobodnie powęszyć. Im więcej osób w danym miejscu w ciągu dnia było, tym dla psa lepiej. Zwierzęta przepadają za okolicami przystanków autobusowych, parkingów, wejść do sklepów. Taki spacer może trwać zarówno kwadrans, jak i godzinę. Wszystko zależy od psa i jego właściciela.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Produkty zgodne z opisem, szybka wysyłka. Koszatniczki zadowolone :)
2024-04-12
Produkty bardzo dobrej jakości papużka zjada je bardzo chętnie.
pixel