Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klatka dla szynszyla

( ilość produktów: 6 )

Jeśli w Twoim domu mają zamieszkać szynszyle (najlepiej przynajmniej dwa, bo to zwierzęta stadne!), jednym z podstawowych elementów wyprawki dla nowych pupili będzie odpowiednia klatka. Wybieraj lokum dla swoich nowych zwierząt bardzo uważnie — to właśnie w nim będą spędzać większość czasu, jeść, bawić się i spać. Powinny czuć się w klatce bezpiecznie i mieć w niej wszystko, czego potrzebują. Klatka dla szynszyla powinna zapewniać temu aktywnemu (i dość dużemu) gryzoniowi jak największą przestrzeń do poruszania się. Sprawdź, jakie modele klatek znajdziesz w Leopardus.pl i zamów je wygodnie z dostawą do domu lub paczkomatu.

Jaką klatkę dla szynszyli wybrać?

Szynszyle są bardzo aktywne i mają wesołe usposobienie. Chętnie skaczą i biegają, dlatego warto zapewnić im możliwie największą klatkę. Minimalne wymiary to 60 cm długości, 40 cm szerokości i 75 cm wysokości, jednak zachęcamy do wybierania większych klatek, zwłaszcza gdy ma w nich zamieszkać więcej niż jedna szynszyla.

Ponieważ szynszyle są dobrymi skoczkami i lubią przebywać na podwyższeniach, klatki dla nich często są wyposażone w kilka pięterek. To świetny wybór. Pięterka powinny być w pełni zabudowane (bez szczebelków), aby szynszyle nie uszkodziły sobie łapek podczas swoich skoków.

Klatki dla szynszyli zwykle są wyposażone w odpinaną, plastikową kuwetę, która ułatwia sprzątanie i zapobiega rozsypywaniu podłoża. Ze względu na dużą potrzebę ruchu u tego gatunku, wielu właścicieli decyduje się na samodzielną budowę woliery dla szynszyli. W takim przypadku należy pamiętać, by używać materiałów nietoksycznych dla gryzoni. Podłoże nie powinno być drewniane, ponieważ drewno w kontakcie z moczem szynszyli szybko zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach.

Choć niektóre gryzonie (np. chomiki lub myszki) można trzymać zarówno w klatce, jak i w akwarium, w przypadku szynszyli odradzamy akwaria jako miejsce do życia. Są one zbyt słabo wentylowane, co negatywnie odbija się na zdrowiu szynszyli, na dodatek trudno zamontować w nich pięterka, które umożliwiają szynszylom wspinanie się.

Warto pamiętać!

Nawet największa klatka lub woliera nie zapewni szynszylom odpowiedniej dawki ruchu. Warto codziennie wypuszczać gryzonie, by mogły swobodnie pobiegać w bezpiecznym miejscu (zabezpiecz wcześniej kable, rośliny doniczkowe i inne przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla zwierzaków). Taki swobodny ruch pozytywnie wpływa na zdrowie i psychikę szynszyli, poprawia ich kondycję oraz buduje pozytywną więź z opiekunem.

Co powinno znaleźć się w klatce dla szynszyli?

Klatka dla szynszyli powinna być wyposażona w poidełko, które zapewni zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody, a opiekunowi — ułatwi wymienianie wody na świeżą. Poidełko zwykle zawiesza się na prętach klatki, dzięki czemu szynszyle nie wyleją wody ani jej nie zabrudzą. Konieczne będą także miseczki na karmę i paśnik na sianko, które stanowi podstawę diety tych zwierząt. Opiekun tych gryzoni powinien zadbać o odpowiednie podłoże do klatki dla szynszyli (np. odpylone trociny, ściółka lniana, mata konopna, zrębki drewniane). Podłoże pochłonie wilgoć i będzie absorbować nieprzyjemne zapachy, a równocześnie zapewni zwierzakom miękkie podłoże oraz ułatwi opiekunowi sprzątanie.

Niezbędnym wyposażeniem klatki dla szynszyli są również zabawki, dzięki którym gryzonie nie nudzą się i mogą przejawiać swoje naturalne zachowania. Warto umieścić w klatce domek dla szynszyla (należy zadbać, by był odpowiednio duży!), w którym gryzoń schowa się, gdy poczuje się zmęczony lub zestresowany. 

Klatka dla szynszyla — zamów odpowiedni model w Leopardus.pl

Leopardus.pl to sklep dla zwierząt domowych — małych i dużych. Szynszyle znalazły się w wesołej gromadce pupili, dla których skompletowaliśmy szeroką ofertę. Jeśli jesteś opiekunem tych niesamowitych gryzoni, znajdziesz w naszym sklepie zarówno karmę i akcesoria, jak i lokum dla swoich ulubieńców. Sprawdź, która klatka dla szynszyla spełnia Twoje oczekiwania i zamów ją wygodnie z dostawą do domu lub paczkomatu. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Polecam
2024-04-12
Produkty bardzo dobrej jakości papużka zjada je bardzo chętnie.
pixel