Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki dla szynszyla

( ilość produktów: 16 )

Szynszyle to urocze gryzonie o wesołym usposobieniu. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie są leniwe ani mało ruchliwe. Przeciwnie — te zwierzaki uwielbiają aktywność, chętnie skaczą i biegają, a w naturze pokonują bardzo duże odległości każdego dnia. To sprawia, że w warunkach domowych opiekun również powinien zapewnić tym gryzoniom możliwość ruchu, zabawy i zajęcia. W przeciwnym razie szynszyle będą zestresowane, apatyczne, grozi im także nadwaga. Codzienna zabawa (w klatce i poza nią) pozytywnie wpływa na samopoczucie szynszyli, ich zdrowie oraz dobre relacje z opiekunem. Sprawdź, jakie zabawki dla szynszyli znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym Leopardus.pl.

Czym bawią się szynszyle?

Opiekun może zapewnić szynszylom naprawdę różnorodne zabawki, a osobowość tych ciekawskich gryzoni sprawia, że z pewnością chętnie przetestują nowe przedmioty. Podstawowe zabawki dla szynszyli to tunele, piłeczki oraz podwyższenia, na które zwierzaki będą mogły wskakiwać. Sprawdzą się także hamaki. Zawsze należy zadbać, by zabawki były dostosowane wielkością do szynszyli (nie sprawdzą się zabawki dla chomików czy myszek) oraz bezpieczne dla zwierząt.

Świetnym wyborem są zabawki do gryzienia oraz ukrywania smakołyków. Są to maty węchowe, różne konstrukcje do ukrywania sianka, piłka na siano lub kule, z których wypadają smakołyki. Sprawdzą się także tunele z siana lub trawy, elastyczne gryzaki z kawałków gałązek (np. zawieszonych na sznurku), kubeczki do samodzielnego otwarcia przez szynszylę. Tego typu zabawki utrudnią nieco szynszylom pobieranie pokarmu. To zmotywuje je i zachęci do zachowań bliskich naturalnym — dzikie szynszyle muszą nieco się napracować, by zdobyć pożywienie. Takie zabawki zapobiegają nudzie i stanowią miłe urozmaicenie. Stanowią świetny wybór, zwłaszcza gdy szynszyle muszą więcej czasu spędzić w zamknięciu. Wiele zabawek możesz zrobić samodzielnie — czasem wystarczy mała papierowa torebka, w której zamkniesz trochę aromatycznych ziół lub karton z wyciętymi otworami.

Jaki kołowrotek dla szynszyli?

Szynszyle w naturze pokonują kilka do kilkunastu kilometrów każdego dnia! W warunkach domowych niestety nie mają takiej możliwości, dlatego warto zapewnić im odpowiednio duży kołowrotek. Kołowrotek dla szynszyli powinien mieć ok. 40 cm średnicy. Musi także być odpowiednio zabudowany, bez szczebelków, które mogłyby uszkodzić delikatne łapki szynszyli. Mniejszy narazi gryzonia na ciągłe, nienaturalne wygięcie kręgosłupa podczas biegania.

Domek dla szynszyli — bezpieczna kryjówka

Domek lub budka dla szynszyli to obowiązkowy element wyposażenia klatki. Jak każde inne zwierzę, szynszyle potrzebują schronienia, w którym mogą się ukryć, gdy poczują się zagrożone, zestresowane lub po prostu zmęczone. Bezpieczna kryjówka z miękką wyściółką, o znajomym zapachu, ułatwi im odprężenie i zapewni komfort w stresujących sytuacjach. Będzie także wyjątkowo wygodnym miejscem do spania lub chwili odpoczynku w ciągu dnia. Zadbaj, by domek dla szynszyli był odpowiednio duży — gryzoń musi swobodnie się w nim zmieścić i obrócić! Domek powinien być także odpowiednio stabilny — szynszyle to doskonałe skoczki i z pewnością chętnie będą wskakiwać na dach swojej kryjówki.

Warto pamiętać!

Nigdy nie przeszkadzaj szynszyli, która schowała się w domku. Może Cię ugryźć! Co więcej, zakłócanie spokoju w kryjówce sprawi, że gryzoń przestanie traktować to miejsce jak swoje bezpieczne schronienie.

Zamów zabawki dla szynszyli w Leopardus.pl

Na tej podstronie naszego sklepu znajdziesz zabawki dla szynszyli, dzięki którym urozmaicisz codzienność swoich ulubieńców. Wybierz domek, tunele i inne atrakcje dla gryzoni, by dostarczyć pupilom nowych bodźców i wyzwań. Dzięki temu Twoje szynszyle nie będą się nudzić, a ich radosne harce z pewnością wywołają uśmiech u opiekuna. Zaskocz swoje gryzonie i zamów różne zabawki dla szynszyla w sklepie Leopardus.pl — z wygodną dostawą do domu lub paczkomatu. Wyposażenie klatki lub wybiegu dla szynszyli jeszcze nigdy nie było takie proste! Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 127 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Polecam
2024-04-03
ok
pixel