Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podłoże do klatki dla myszy i szczura

( ilość produktów: 30 )

Urządzanie klatki dla myszy lub szczurów może być naprawdę wciągające! Miłośnicy gryzoni dobrze wiedzą, że zawsze znajdzie się coś, co chcemy poprawić, ulepszyć lub zmienić. Oczywiście, wszystko po to, by nasi mali lokatorzy dobrze czuli się w swoim mieszkanku, żyli długo, szczęśliwie i w komfortowych warunkach. Jednym z podstawowych elementów „wystroju” klatki dla gryzoni jest oczywiście odpowiednie podłoże (ściółka). Dzięki niej myszki lub szczury poruszają się po miękkim, wygodnym podłożu, mogą w nim kopać oraz tworzyć przytulne norki. Podłoże chłonie także wilgoć i nieprzyjemne zapachy, co ułatwia opiekę nad gryzoniami. Zamów podłoże do klatki dla myszy i szczura w Leopardus.pl — z dostawą do domu lub paczkomatu.

Jakie podłoże do klatki dla myszy?

Myszy to bardzo aktywne i ciekawskie gryzonie, które chętnie eksplorują swoje otoczenie. Budują także gniazdka w swoich kryjówkach i kopią w ściółce. Najpopularniejsze podłoże do klatki dla myszy to drobne, odpylone trociny, które są łatwo dostępne, niedrogie, a przy tym dobrze chłoną wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Sprawiają, że klatkę łatwo się sprząta, a przy tym zapewniają myszkom zajęcie i stanowią materiał do budowy gniazda. Alternatywą jest ściółka lniana, konopna lub bawełniana. Ciekawym wyborem są także zrębki kokosowe. To droższe rozwiązania, dlatego niektórzy właściciele decydują się na kompromis — część kuwety w klatce posypują trocinami, a część — podłożem lnianym lub bawełnianym. W jednym z kącików warto także umieścić sianko. Dzięki temu myszki będą cieszyć się zróżnicowanym otoczeniem, a sianko dodatkowo posłuży jako zdrowa przekąska.

Jakie podłoże wybrać dla szczurów?

Szczury są bardzo inteligentne i nie znoszą nudy, dlatego warto zadbać, by ich otoczenie było zróżnicowane i zapewniało gryzoniom różnorodne bodźce. Równocześnie każdy opiekun chce, aby z klatki pupila nie unosił się nieprzyjemny zapach, a wnętrze sprzątało się szybko i wygodnie. To ważne, ponieważ mocz szczurów (zwłaszcza niekastrowanych) ma dość intensywny zapach. W efekcie wielu opiekunów wybiera trociny jako podłoże dla szczura. Jeśli również chcesz się na nie zdecydować, zawsze wybieraj odpylone trociny — pozbawione pyłków, które mogą podrażniać oczy i drogi oddechowe zwierzęcia.

Jest jednak kilka alternatyw dla trocin i warto je rozważyć. Dobrym wyborem są zrębki bukowe lub kokosowe, które nieco przypominają swoimi właściwościami trociny, ale są bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli nasz pupil zareagował kichaniem lub łzawieniem na trociny. Wygodny jest również żwirek drewniany, który stosują niektórzy właściciele kotów. To podłoże jest coraz popularniejszym wyborem do klatek dla gryzoni.  Sprawdzi się również ściółka lniana, bawełniana, konopna oraz maty konopne i kokosowe. Jeśli Twoje szczury nauczyły się korzystać z kuwety, możesz umieścić żwirek drewniany w kuwecie, a pozostałą część klatki wyłożyć kocykiem lub tzw. dry bedem.

Dlaczego ściółka w klatce gryzoni jest ważna?

Ściółka lub podłoże pełni kilka ważnych funkcji, które sprawiają, że nikt, kto dba o dobrostan swoich zwierząt, nie trzyma ich w klatce bez podłoża. Ściółka chłonie wilgoć, dzięki czemu zwierzęta nie muszą poruszać się po mokrej od moczu powierzchni. Dodatkowo maskuje nieprzyjemne zapachy, które mogłyby unosić się z klatki. Zapewnia małym łapkom gryzoni miękkie podłoże, zaspokaja potrzebę kopania i stanowi materiał do budowy gniazda. Słowem — ściółka dla myszy i szczurów jest ważniejsza, niż można by przypuszczać!

Uzupełnij zapasy — podłoże do klatki dla myszy i szczura w dobrych cenach na Leopardus.pl

Obecnie mamy dostęp do różnego rodzaju podłoża dla myszy i szczurów. Wybierz takie, które spełnia Twoje oczekiwania lub przetestuj kilka, by ostatecznie zdecydować się na to, które najlepiej sprawdziło się w przypadku Twoich gryzoni. Bezpieczne ściółki dla myszy i szczurów w korzystnych cenach znajdziesz w sklepie zoologicznym Leopardus.pl. Uzupełnij zapasy, by zawsze mieć pod ręką podłoże do klatki swoich pupili. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 135 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Polecam
2024-04-29
Bardzo szybka i bezproblemowa obsługa
pixel