Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PREPARATY NA ODROBACZANIE PSA

( ilość produktów: 9 )

Odrobaczanie psa jest jednym z elementów profilaktyki zdrowotnej naszych pupili oraz sposobem leczenia w razie inwazji pasożytów. To prosty zabieg — wystarczy podać psu tabletkę lub krople, a dawkę dostosować do wagi psa. W ten sposób skutecznie chronimy czworonoga przed inwazją pasożytów, które przenoszą groźne choroby oraz same w sobie są szkodliwe dla czworonoga. Niektóre rodzaje pasożytów stanowią zagrożenie także dla ludzi, dlatego tym bardziej powinniśmy pilnować terminów odrobaczeń pupila. To szczególnie ważne, gdy w domu mieszkają małe dzieci.

Niestety, nie ma sposobu, by zabezpieczyć psa przed pojawianiem się pasożytów wewnętrznych. Można jedynie regularnie podawać preparaty na odrobaczanie psa, które stanowią formę prewencji — jeśli pasożyty zdążyły się pojawić, zostaną usunięte dzięki środkom zawartym w tabletkach lub kroplach.

Jak często należy odrobaczać psa?

Dorosłego psa odrobaczamy profilaktycznie co 3-6 miesięcy specjalnymi preparatami. Niekiedy zachodzi potrzeba częstszego odrobaczania. Dzieje się tak, gdy pies często ma styczność z innymi czworonogami w hodowli, podczas wystaw lub zawodów, gdy czworonóg zjada kał innych zwierząt lub padlinę, je surowe mięso, biega bez nadzoru. Alternatywą dla regularnego odrobaczania psów trzymanych w domach i spacerujących pod nadzorem jest częste badanie kału i podawanie tabletki na odrobaczanie dla psa w razie potrzeby. Wówczas można odrobaczać psa rzadziej (np. co pół roku).Szczenięta odrobacza się częściej — w 2-3 tygodniu życia podaje się pierwszą dawkę, następnie odrobaczamy psiaka co 2 tygodnie lub maksymalnie co miesiąc, aż do ukończenia przez czworonoga 6. miesiąca życia. Należy uważać, by odrobaczanie nie kolidowało z terminami szczepień (powinniśmy zachować tydzień odstępu pomiędzy odrobaczaniem psa a szczepieniem).

Po czym poznać, że pies ma robaki?

Tasiemce, tęgoryjce, glisty, włosogłówki, lamblie… nikt nie chciałby mieć z nimi do czynienia. Powinniśmy zrobić wszystko, by nasz pies uniknął inwazji pasożytów, a w razie zauważenia pierwszych objawów działać jak najszybciej — podając tabletki lub krople na odrobaczenie dla psa. Jak można rozpoznać, że pies cierpi z powodu zarobaczenia? W zależności od stanu zdrowia psa, rodzaju pasożytów oraz intensywności inwazji mogą pojawić się m.in.: saneczkowanie, intensywne przełykanie śliny lub odkasływanie, apatia, pogorszenie stanu sierści (matowienie i wypadanie włosa), wymioty, problemy z wypróżnianiem (biegunka lub zaparcia), krew w kale, apatia, anemia. W skrajnych przypadkach silne zarobaczenie może dawać objawy neurologiczne, a nawet prowadzić do śmierci (zwłaszcza w przypadku szczeniąt).Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście niedopuszczanie do sytuacji, w której pies przejawia objawy inwazji pasożytów. Możemy to osiągnąć dzięki regularnemu stosowaniu preparatów do odrobaczania psa.

Preparaty na odrobaczanie psa dostępne w Leopardus.pl

Nie musisz już zapisywać psa na wizytę w lecznicy weterynaryjnej tylko po to, by kupić preparaty na odrobaczenie psa. Przechowywanie w domu zapasu tych środków ułatwi Ci zachowanie regularności, pozwoli także zaoszczędzić sporo czasu. W naszym sklepie internetowym Leopardus.pl możesz zamówić:

  • krople na odrobaczenie psa
  • tabletki na odrobaczenie psa

Oba preparaty działają na pasożyty wewnętrzne, różnią się tylko sposobem aplikacji — kropelki typu spot on są umieszczone w specjalnej pipecie. Jej zawartość należy nanieść na skórę na karku zwierzęcia. Tabletki należy podać psu jak zwykle. Dużym ułatwieniem jest fakt, że niektórzy producenci oferują tabletki o aromacie i smaku mięsa, dzięki czemu pies chętnie zje preparat bez dodatkowej pomocy. Zarówno w przypadku kropelek, jak i tabletek, należy dobrać dawkę do wagi zwierzęcia. Dostępne marki to np. Drontal, VetAgro InPar.

Zamów preparaty do odrobaczenia psa w Leopardus.pl i ciesz się zdrowym, pełnym życia pupilem! Profilaktyka zdrowotna jest w tym przypadku banalnie prosta. Warto to wykorzystać i zadbać o zdrowie swojego psa. Wybierz potrzebny preparat na odrobaczanie psa i zamów wygodnie online.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 115 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Produkty bardzo dobrej jakości papużka zjada je bardzo chętnie.
2024-03-22
Czas oczekiwania na przesyłkę 5/5 Towar 5/5 Polecam
pixel