Frisbee dla psa
( ilość produktów: 12 )Zabawa z psem ma bardzo pozytywny wpływ na obie strony. Psiak może cieszyć się aktywnością fizyczną, niezbędną dla jego zdrowia i samopoczucia, zachowania dobrej kondycji oraz uniknięcia nadwagi. To także moment, w którym zwierzak otrzymuje pełną uwagę swojego opiekuna — a na taki czas psiaki czekają całe dnie. Warto znaleźć chociaż kwadrans dziennie na zabawę z pupilem — z pewnością szybko zauważysz zmianę w zachowaniu psa na lepsze, zobaczysz także, że masz lepszy nastrój. Jedną z zabawek, szczególnie polecaną dla aktywnych czworonogów, jest frisbee dla psa. Różne rodzaje tej zabawki możesz zamówić w Leopardus.pl z wygodną dostawą do domu lub paczkomatu.
Różne rodzaje frisbee dla psa — wybierz zabawki dla swojego pupila
Istnieje kilka rodzajów frisbee zaprojektowanych specjalnie dla psów. Modele różnią się materiałami, rozmiarami i zastosowaniami. Wybór odpowiedniego rodzaju frisbee zależy od preferencji twojego pupila, a także od potrzeb. Jakiej wielkości jest Twój pies i w jakim jest wieku? Czy to jego pierwsze frisbee, czy zna już te zabawki? Czy będzie je aportował, czy raczej będzie biegał z nimi w pysku i przeciągał się zabawką z innym psiakiem? A może planujecie naukę profesjonalnego dogfrisbee? Od tych wariantów zależy wybór odpowiedniego frisbee. Poszczególne zabawki mają różne rozmiary, mogą być wykonane z gumy, tworzywa sztucznego lub materiału. Niektóre dobrze i daleko latają, inne nadają się raczej do przeciągania lub aportowania z bliskiej odległości.
Pamiętaj!
Bardzo ważne, by wybierać dla pupila wyłącznie frisbee przeznaczone dla psów! Frisbee dla ludzi są zwykle wykonane z lekkiego plastiku, który może połamać się na ostre kawałki pod wpływem nacisku psich zębów.
Jak nauczyć psa zabawy frisbee?
Rzadko zdarza się, by psy intuicyjnie wiedziały, że mogą zaaportować frisbee, na dodatek łapiąc je w powietrzu. Taki rodzaj zabawy z psem wygląda oczywiście niezwykle efektownie i wielu właścicieli psów marzy, by ich pupil potrafił bawić się frisbee jak zawodowiec. Wymaga to jednak nieco treningu — zarówno psiego, jak i… ludzkiego!
Na początek — najlepiej jeszcze w wieku szczenięcym — zachęcaj psa do zabawy, noszenia zabawek w pysku oraz wprowadzaj podstawy aportu. Jeśli jesteś początkującym opiekunem psa, skorzystaj przynajmniej z kilku sesji treningowych ze szkoleniowcem psów, który pomoże Ci dopasować metodę do Twojego pupila. Niektóre czworonogi mają wrodzoną umiejętność podejmowania aportu, inne są niezbyt zainteresowane przynoszeniem przedmiotów — jednak można je tego nauczyć. Wybierz lekkie, gumowe frisbee (możesz nawet zdecydować się na wersję zapachową — takie frisbee dla psa oferuje marka Petnova!). Baw się nim z psiakiem w przeciąganie, zachęcaj do łapania frisbee zębami.
Równocześnie ucz się samodzielnie (bez psa). Trenuj równe rzuty frisbee, na krótkie i dalekie dystanse. Naucz się także turlać frisbee po ziemi tak, by toczyło się na rancie (tzw. roller). W przeciwnym razie nieudane rzuty wprowadzą zamieszanie podczas nauki psa i szybko zniechęcą czworonoga do takiej zabawy.
W międzyczasie cały czas ucz psa aportu i oddawania przedmiotu. Zadbaj, by nauka miała formę zabawy i kończ ją zawsze w najciekawszym momencie, by podtrzymać zainteresowanie pupila. Kiedy już opanujecie aport, a Twój pies będzie uwielbiał frisbee, możesz rozpocząć treningi. Wówczas będziesz potrzebować lżejszego frisbee z tworzywa — powinno być dość twarde, aby dobrze latało, jednak równocześnie musi być bezpieczne dla psich zębów. Na początek możesz nauczyć psa łapania tzw. rollerów, czyli dysków toczących się na swojej krawędzi — to znacznie łatwiejsze niż łapanie frisbee w locie. Kiedy pies opanuje tę umiejętność, będzie łapał dysk i Ci go przynosił, możesz przejść do niskich, niedalekich rzutów w powietrzu i z czasem zwiększać wysokość oraz odległość. Powodzenia!
Zamów frisbee dla psa w Leopardus.pl — dobrej zabawy!
W sklepie zoologicznym Leopardus.pl kilkoma kliknięciami zamówisz różne rodzaje frisbee dla psa. Dyski gumowe, materiałowe lub z tworzywa świetnie nadają się do zabawy z psem w domu lub na świeżym powietrzu. Zadbaj o codzienną dawkę aktywności fizycznej dla siebie i swojego pupila, a z pewnością zauważysz, jak dużą radość sprawisz swojemu psu!