Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PREPARATY DO AKWARIUM

( ilość produktów: 154 )

Akwarium to bardzo delikatny ekosystem — czasem wystarczy drobiazg, by zaburzyć jego równowagę i spowodować problemy, takie jak glon czy mętnienie wody. Winny może być nieodpowiedni żwir, dekoracje, które nie są przeznaczone do akwarium, muszle wrzucone do akwarium słodkowodnego, a nawet pierwiastki występujące w wodzie. Celem każdego akwarysty jest osiągnięcie równowagi biochemicznej w swoim zbiorniku, a następnie utrzymywanie jej. Aby wszystko poszło po Twojej myśli, zaopatrz się w odpowiednie preparaty do akwarium — by wykorzystać je do udanego startu zbiornika lub mieć je pod ręką w razie nagłego problemu. Sprawdź, jakie preparaty znajdziesz w naszym sklepie Leopardus.pl i zamów je wygodnie online.

Jakie preparaty do nowego akwarium?

Jeśli dopiero zakładasz nowe akwarium, zbiornik musi dojrzeć, zanim wpuścisz do niego ryby. To oznacza, że powinien znajdować się w stanie równowagi biologiczno-chemicznej. Aby przyspieszyć te procesy i mieć pewność, że będą zachodziły prawidłowo, możesz zastosować gotowe preparaty do nowego akwarium marki TROPICAL: Supreme neutralizuje szkodliwe dla ryb i roślin substancje, które znajdują się w wodzie z kranu (np. chlor), Bacto-Active zawiera bakterie, które rozkładają materię organiczną i ułatwiają utrzymanie czystości w akwarium, a preparat Tropical Nitri-Active przyspiesza dojrzewanie akwarium i utrzymuje w nim równowagę biologiczną.

Następnie przydadzą się testy akwariowe, które pomogą Ci w ocenie, czy w zbiorniku zamknął się już cykl azotowy, a prościej — czy akwarium jest już gotowe do wpuszczenia ryb. Wówczas przydadzą się testy na obecność amoniaku/amonu, azotanów i azotynów. Kiedy testy wykażą brak amoniaku, amonu i azotynów w zbiorniku, ale pojawią się azotany, możemy uznać, że proces dojrzewania zbiornika dobiegł końca. Alternatywą jest uważna obserwacja i rady bardziej doświadczonych akwarystów. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością preparatów — stosuj je zgodnie z zaleceniami producentów i tylko wtedy, gdy rzeczywiście widzisz taką potrzebę.

Co dają preparaty do akwarium?

Specjalne preparaty akwarystyczne znacznie ułatwiają utrzymanie zbiornika w dobrym stanie, o ile stosujemy je zgodnie z przeznaczeniem i w odpowiedniej ilości. Środki tego typu mają różne zastosowania: przyspieszają dojrzewanie, zapewniają klarowność wody, niwelują niebezpieczne związki chemiczne, dostarczają do wody pożytecznych bakterii, odżywiają rośliny, stabilizują pH, ułatwiają pozbycie się glona lub mętnej wody. Dzięki temu stanowią dużą pomoc dla akwarystów, którzy jednym celnie zastosowanym środkiem mogą zażegnać problem lub osiągnąć wymarzony efekt. To sprawia, że warto mieć pod ręką najważniejsze preparaty do akwarium, by móc użyć ich od razu w razie potrzeby.

Preparaty zwykle stosowane są doraźnie, w konkretnym celu. Po jego osiągnięciu odstawiamy preparat. W przeciwnym razie nadmiar środków sprawi, że „przedobrzymy” i zaburzymy delikatną równowagę zbiornika.

Preparaty do akwarium — szeroki wybór w Leopardus.pl

W naszym sklepie zoologicznym Leopardus.pl akwaryści znajdą mnóstwo przydatnego asortymentu, z którym stworzą akwarium swoich marzeń. Na tej podstronie czekają różne preparaty do akwarium marek Tropical, Tetra, Aqua Art, Aqua Nova oraz Zoolek. Znajdziesz u nas preparat na glon w akwarium, sprawdzone środki na mętną wodę czy odżywkę do roślin akwariowych. Możesz także zdecydować się na wybór pożytecznych bakterii, które przyspieszą dojrzewanie nowego zbiornika. Dzięki środkom dostępnym w naszym sklepie w prosty sposób możesz przywrócić równowagę biologiczno-chemiczną w akwarium, pozbyć się mętnej wody lub zanieczyszczeń. Wystarczy, że wybierzesz i zastosujesz odpowiedni preparat.

Zamów preparaty akwarystyczne od sprawdzonych producentów, którzy od lat działają w swojej branży. Dorównaj doświadczonym akwarystom i uzyskaj wymarzone akwarium, pełne zadowolonych ryb, pięknie rozwijających się roślin i klarownej wody. W Leopardus.pl znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Wszystko dotarło szybko i zgodnie z zamówieniem. Dziękuję J.P.
2024-07-10
Sprawnie i szybko
pixel