Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PREPARATY NA KLESZCZE DLA PSA

( ilość produktów: 140 )

Kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz dla zwierząt. W ostatnich latach obserwujemy wzrost populacji tych pasożytów, dlatego właściciele psów powinni chronić swoje zwierzaki i stosować profilaktykę. Służą do tego preparaty na kleszcze dla psa, dostępne w tylu różnych wersjach, że każdy znajdzie odpowiednią ochronę dla swojego pupila.

Kleszcze stanowią zagrożenie przez większą część roku, ponieważ są aktywne już w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza. Okres największej aktywności tych pasożytów przypada na czas od kwietnia do października. Warto wiedzieć, że to nie same kleszcze stanowią największe zagrożenie, ale bakterie i inne drobnoustroje, które te pasożyty przenoszą. Im dłużej kleszcz przebywa wbity w ciało psa, tym większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do zakażenia groźnymi chorobami — np. boreliozą, babeszjozą, anaplazmozą lub erlichiozą. Warto więc regularnie sprawdzać, czy pies nie złapał kleszcza i mieć pod ręką wygodny zestaw do usuwania kleszczy, aby na bieżąco pozbywać się pasażerów na gapę. Poza tym kluczowe jest stosowanie preparatów na kleszcze dla psa — odstraszających lub biobójczych. Sprawdź poniżej, jakie masz możliwości ochrony swojego ulubieńca.

Dobre preparaty na kleszcze dla psa

Opiekunowie czworonogów mają do wyboru kilka różnych wariantów ochrony swoich pupili. Warto dopasować odpowiednie preparaty na kleszcze do potrzeb czworonoga oraz własnych preferencji, a następnie obserwować, czy preparat spełnia Twoje oczekiwania. Co istotne, większość preparatów na kleszcze skutecznie chroni także przed pchłami. Oto najpopularniejsze sposoby ochrony psa przed kleszczami:

  • Krople na kleszcze dla psa spot on — niewielka ilość płynu do zakroplenia na skórę na karku zwierzęcia. Substancja utrzymuje się przez około 4 tygodnie, a w tym czasie kleszcze, które chcą wbić się w skórę psa, giną. Preparat należy dobrać odpowiednio do wagi zwierzęcia. Przykładowe marki oferujące krople na kleszcze to PESS Tix-out, Advantix SpotOn, Beaphar, Fiprex, Ataxxa, Frontline.
  • Obroża na kleszcze dla psa — wielu właścicieli preferuje ten sposób ochrony, jednak należy pamiętać, że pies noszący obrożę przeciwkleszczową nie powinien spać w łóżku z domownikami. Obroża zwykle wykazuje się dłuższym działaniem niż kropelki (nawet do 8. miesięcy), może być wodoodporna, a jej działanie może być biobójcze lub polegać na odstraszaniu pasożytów, w zależności od wybranego modelu. Obroże na kleszcze oferują tacy producenci, jak Kiltix, Sabunol, Beaphar, Pess-Per, Pchełka, Foresto.
  • Tabletki na kleszcze dla psa — podajemy je jak zwykłe tabletki, a zawarte w preparacie substancje skutecznie zabijają pasożyty zewnętrzne — w tym kleszcze. Tabletki tego typu działają ok. 5-12 tygodni. Przykładowe tabletki na kleszcze dla psa to Simparica oraz Bravecto.

Dodatkowym uzupełnieniem ochrony mogą być suplementy diety dla psa — czystek lub czosnek w formie tabletek, które działają odstraszająco na kleszcze. Najmniejsze psiaki można chronić, stosując spray na kleszcze, jednak w przypadku dużych psów taka ochrona jest czasochłonna i ma mniejszą skuteczność niż powyższe metody.

Obroża na kleszcze dla psa i inne rodzaje ochrony w Leopardus.pl

Opiekunowie psów najlepiej znają potrzeby swoich pupili, zwykle mają także własne preferencje dotyczące skutecznej ochrony czworonoga przed kleszczami. W Leopardus.pl znajdziesz różne preparaty na kleszcze dla psa, co z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego środka. Dzięki temu odetchniesz z ulgą i przestaniesz znajdować w sierści swojego czworonoga pasożyty, które mogą przenosić groźne choroby. Wybierz krople lub obrożę przeciwkleszczową, pamiętaj także o zaopatrzeniu się w zestaw do usuwania kleszczy, dzięki któremu nawet w podróży lub na spacerze usuniesz pasażerów na gapę z psiej skóry. Pamiętaj o regularnej ochronie, aby Twój pupil mógł korzystać z pięknej pogody i cieszyć się długimi spacerami bez ryzyka chorób odkleszczowych. Sprawdź, które preparaty okażą się najlepsze dla Twojego psa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 135 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Szybką dostawa karmy i szamponu. Obsługa super miła, ale szampon nie z norek tylko z orzechów. Na opakowaniu naklejka , że z norek, ale niemiecki producent oryginalnie podał, że z orzechów. Nie odesłany z uwagi na dobrą cenę
2024-05-21
Przesyłka trochę słabo zapakowana
pixel