Początkujący i doświadczony opiekun kota różnią się między innymi tym, że ten doświadczony ma zaskakująco szeroką wiedzę o żwirkach i, choć nie mówi tego głośno, ma też swój ulubiony typ (ale i tak kupuje żwirek, który wolą jego koty). Jak nie pogubić się w żwirkowym temacie i po prostu być skutecznym ogarniaczem kociej kuwety? Czytaj dalej, podzielimy się tym, czego nauczyły nas nasze koty.
Farmina N&D Spirulina - bezzbożowa karma opracowana dla zdrowia szczeniąt, kociąt i dorosłych pupili
N&D Spirulina to bezzbożowa karma wspierająca odpowiednią aktywność fizyczną, gotowych zaspokoić potrzeby szczeniąt/kociąt oraz aktywnych dorosłych psów i kotów. Karmy te zawierają ponad 90% białka pochodzenia zwierzęcego – jagnięcinę z ekologicznych hodowlii lub śledzia z Morza Północnego.
Twoje marzenie właśnie się spełniło i staniesz się opiekunem małego kotka? Nowy pupil z pewnością wniesie do Twojego życia mnóstwo radości, jednak przez najbliższe kilkanaście lat będzie wymagał troskliwej opieki. Jednym z Twoich podstawowych zadań stanie się zadbanie o prawidłową dietę mruczka. Sprawdź, ile powinien jeść mały kot, jak często go karmić i jaką karmę wybrać dla kociaka.
Wiele czworonogów ma problemy z układem pokarmowym, w tym zaburzenia żołądkowo-jelitowe, biegunki czy przewlekłe schorzenia układu trawiennego. Aby opiekun mógł w odpowiedni sposób regulować prawidłową pracę przewodu pokarmowego zwierzęcia, powinien zwrócić uwagę na odpowiednio zbilansowaną dietę. Dietetyczna karma pełnoporcjowa jest niezwykle istotna, ponieważ nie niesie ze sobą ryzyka nadmiernego obciążenia żołądka. Jaką karmę wybrać i kiedy ją wprowadzić?
Nerki ze względu na swoje pełnione funkcje należą do jednych z najważniejszych narządów w organizmie. Zaburzenie ich funkcjonowania może spowodować poważne problemy, mające wpływ na cały ustrój. Schorzenia i niewydolność nerek mogą dotknąć zwierzęta domowe, w tym oczywiście psy i koty. Jest to dość częsta przypadłość, która niestety często wiąże się z koniecznością wprowadzenia leczenia farmakologicznego oraz odpowiedniej diety. W przypadku przewlekłej niewydolności nerek należy pamiętać, że właściwie skomponowane menu ma bardzo duży wpływ na sukces prowadzonej terapii i utrzymanie czworonożnego pacjenta w optymalnej kondycji.
Cukrzyca częściej dotyka psy, niż koty, jednak tak jak u ludzi jest to choroba nieuleczalna, która wymaga terapii lekowej i specjalistycznej diety. Jakie są objawy cukrzycy i jakich zwierząt dotyka? Jak przebiega leczenie cukrzycy u zwierząt? By poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do lektury naszego artykułu!
Obdarowywanie domowych pupili prezentami staje się już niemal standardem. Okazji ku temu jest niezwykle dużo – zawsze warto podkreślić urodziny, święta czy inne, specjalne dni uroczym upominkiem. Każdy opiekun kota wie, że dobranie podarunku dla niego nie jest prostym zadaniem. Zatem jak wybrać prezent dla kota? Co sprawdzi się w przypadku mruczków? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych propozycji, które bez wątpienia sprawią radość Twojemu futrzakowi!
Planujesz przygarnięcie kota? Skompletowanie wyprawki dla tego zwierzaka nie jest trudnym zadaniem. Nie może w niej jednak zabraknąć podstawowego elementu wyposażenia, czyli kuwety. Koty to bardzo czyste zwierzęta, dlatego zarówno kocia toaleta, jak i jej zawartość, czyli żwirek, muszą być dopasowane do ich wysublimowanych potrzeb. Zatem jaka kuweta dla kota sprawdzi się najlepiej? Jak wybrać odpowiednią? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik.
Regularne spacery z pupilem to czynności kojarzone z obowiązkami właścicieli psów. Niemniej, coraz częściej widuje się wyprowadzane na smyczy koty. To zdrowy kompromis między wypuszczeniem pupila na samotne wycieczki po okolicy, a całkowitym zamknięciem go w domu, bez dostępu do świeżego powietrza. Jeśli zdecydowałeś, że Twój futrzak powinien spacerować, musisz go solidnie zabezpieczyć, a pomocne w tym okazują się szelki. Jakie warto wybrać? Podpowiadamy, czym powinieneś kierować się na zakupach.
Podstawowym elementem kociego wyposażenia jest kuweta, w której musi znaleźć się dopasowany do potrzeb futrzaka żwirek. Wybór odpowiedniego nie jest oczywisty – rynek oferuje wiele rodzajów żwirków, a każdy wyróżnia się zupełnie innymi właściwościami. Choć możesz mieć swoje preferencje w tym zakresie, to musisz wiedzieć, że to Twój pupil ostatecznie decyduje, który odpowiada mu najbardziej. Warto jednak poznać dostępne rodzaje żwirków dla kota – czytaj dalej, a dowiesz się, jakie mają zalety.